Straipsniai

Darbas Olandijoje – ką reikėtų žinoti?

2017-04-01

Darbas Olandijoje – ką reikėtų žinoti?

Olandija yra viena iš tų šalių, kurioje dažnas lietuvis atranda sau tinkamą darbo vietą. Čia jaučiamas didelis amatininkų ir techninio personalo poreikis, todėl darbdaviai siūlo viliojančias darbo sąlygas, kurioms dažniausiai sunku atsispirti. Ką reikėtų žinoti prieš įsidarbinant šioje šalyje?

Nusprendus ieškotis darbo Olandijoje, svarbu turėti bent jau minimalias anglų kalbos žinias, kadangi tai vienas pagrindinių darbdavių keliamų reikalavimų. Gebėjimas susikalbėti ne tik garantuos darbo vietą, bet ir padės išvengti nesusikalbėjimų ir iš to kylančių nemalonių situacijų, o esant poreikiui, olandų kalbos žinias galėsite tobulinti jau išvykę dirbti. Šioje šalyje sutikti emigrantą yra įprastas reiškinys, todėl integracija neturėtų užtrukti – viskas priklausys nuo Jūsų noro susipažinti su aplinkiniais ir vyraujančia kultūra.

Aukštas ekonomikos išsivystymo lygis ir panašus klimatas yra vienos dažniausiai pasitaikančių emigracijos į šią šalį priežasčių. Olandijos darbdaviai gali pasiūlyti motyvuojantį atlyginimą ir yra susidarę gerą įspūdį apie lietuvius, todėl darbinantis šioje šalyje sunkumų neiškyla. Čia itin vertinami ilgametę patirtį turintys darbuotojai, kurie gali tikėtis ir didesnio valandinio atlyginimo. Olandija nuo Lietuvos skiriasi tuo, jog šioje šalyje atlygis dažnai priklauso nuo amžiaus – kuo jis didesnis, tuo didesnė ir alga. Šioje šalyje taip pat itin daug dėmesio skiriama lyčių lygybei, todėl tiek vyrai, tiek moterys už to paties pobūdžio darbą gauna tiek pat.

Vis dėl to, daugelis patvirtintų, jog būsto nuoma ir pragyvenimas šioje šalyje nėra patys pigiausi, todėl ieškant geriausio darbo pasiūlymo, vertėtų atkreipti dėmesį į darbo vietą ir susisiekimą. Įmonės dažnai pateikia įvairių privilegijų, o ir pati susisiekimo sistema Olandijoje yra patogi naudotis, todėl šiuo klausimu papildomų rūpesčių patirti neturėtumėte. Patogu ir tai, jog šalis priklauso Europos Sąjungai – tai palengvina situaciją tiek keliaujant, tiek darbinantis.

Ieškantiems naujų karjeros perspektyvų ar didesnio atlyginimo, norintiems iš arčiau pažinti šios šalies kultūrą ar išmokti naujos kalbos, Olandija yra viena geriausių alternatyvų. Šioje šalyje darbą nesunkiai ras įvairių sričių specialistai, o jų pastangos visuomet bus įvertintos ir darbdavių.