Straipsniai

Techninio personalo paklausa Vakarų Europoje

2017-03-15

Techninio personalo paklausa Vakarų Europoje

Techninių įgūdžių turintys darbuotojai darbo gali rasti ir Lietuvoje, tačiau daugelį vilioja galimybės Vakarų Europoje – čia dažniausiai siūlomos kur kas geresnės darbo sąlygos ir motyvuojantis atlyginimas. Džiugina ir specialistų prognozės – tikėtina, jog techninio personalo paklausa per artimiausius 15 metų tikrai neišnyks.

Lyginant su Vakarų Europos valstybėmis, mūsų šalyje kur kas dažniau pasirenkama techninių įgūdžių reikalaujanti specialybė ir tai yra viena pagrindinių priežasčių, dėl kurios kitų šalių darbdaviai savo paieškas plečia ir Lietuvoje. Studijuoti tiksliuosius mokslus Vakarų Europos gyventojai paprasčiausiai tingi, todėl Lietuvos darbuotojų pasiūla net ir didesnėms įmonėms atrodo verta dėmesio.

Ne paslaptis, jog didžioji Europos dalis susiduria su senėjimo problema, todėl tiek vyrai, tiek moterys, turintys gerą fizinį pasirengimą ir galintys pasigirti puikia ištverme, nesunkiai gali rasti darbą svečiose šalyse. Suprasdami emigracijos baimes, darbdaviai kartu su motyvuojančiu atlyginimu dažnai siūlo ir įvairias lengvatas ar geresnes sąlygas, kurios ilgainiui leidžia lengviau integruotis naujoje darbo aplinkoje. Būsimiems darbuotojams tereikia turėti atitinkamą žinių bagažą ir norą tobulėti, o visos kitos sąlygos tolimesniems žingsniams jiems bus sudarytos – to neretai pasigendama mūsų šalyje.

Mechanikos inžinieriai ar kitų panašių techninių žinių turintys asmenys darbą lengvai surastų praktiškai bet kurioje Vakarų Europos šalyje – net ir ten, kur pakankamai didelis nedarbo lygis. Jau prieš tai minėtas senėjimas ir žinių stygius atveria puikias galimybes Lietuvos gyventojams išbandyti save platesniuose vandenyse – trūkstamų sričių specialistai čia yra vertinami, todėl automatiškai gali pasigirti ir palankiomis darbo sąlygomis. Automobilių pramonė, šildymo sistemos, elektra ir elektronika – tai tik keletas pagrindinių sričių, kurių specialistai nesunkiai atrastų darbą Vakarų Europos valstybėse.

Šių šalių gyventojai, dažnai turi labai siauras, vienos srities žinias, kurias vėliau sunku pritaikyti kitose pramonės šakose – tai dar viena priežastis, kodėl darbdaviams pritrūksta techninių įgūdžių turinčių darbuotojų. Tad jeigu esate savo srities profesionalas, turite pakankamai noro ir techninių žinių, tačiau nerandate tinkamo darbo Lietuvoje, pats metas pasidairyti, ką šiuo metu gali pasiūlyti Vakarų Europos rinka.