Straipsniai

Techninių darbuotojų galimybės Lietuvoje ir užsienyje

2017-03-01

Techninių darbuotojų galimybės Lietuvoje ir užsienyje

Nors dabar dažniausiai kalbama apie informacinių technologijų plėtrą ir šios srities darbuotojų perspektyvas, darbo rinkoje ne mažiau svarbūs išlieka ir techninių įgūdžių turintys darbuotojai. Kokios šių darbuotojų galimybės Lietuvoje ir užsienyje?

Pirmiausia reikėtų pradėti nuo to, jog mūsų šalyje techniniais įgūdžiais galinčio pasigirti personalo yra palyginus daugiau nei kitose Europos valstybėse – būtent dėl šios priežasties surasti gerai apmokamą darbą gali būti kur kas sunkiau. Techninio personalo poreikis egzistuoja ir Lietuvoje, tačiau užsienio įmonių darbdaviai dažniausiai laimi kovoje dėl gerų specialistų, pasiūlydami jiems palankesnes darbo sąlygas.

Vis dėl to, norint tapti paklausiu darbo rinkoje, vien tik techninių įgūdžių neužtenka – gerų, savo darbą išmanančių specialistų trūksta tiek mūsų, tiek ir kitose užsienio valstybėse. Dažnai ieškoma kvalifikuotų darbuotojų, kurie ne tik puikiai atliktų savo darbą, bet ir sugebėtų savo žiniomis pasidalinti su kitais – išvykus dirbti į užsienį, tam bus reikalingas ir kitos kalbos mokėjimas.

Logiška, jog kuo didesnis žinių ir sugebėjimų bagažas, tuo geresnių darbo sąlygų galima tikėtis, tačiau net ir nemokant kalbos, užsienyje atrasti išties viliojančių darbo skelbimų. Užsienio bendrovės (kurios neretai savo filialus įkuria ir Lietuvoje), dažniausiai turi galimybę pasisamdyti daugiau tos pačios srities specialistų, todėl jiems reikia tiek lyderių, tiek puikiai savo darbo išmanančių techninių darbuotojų, kuriems nekeliami jokie papildomi reikalavimai. Techninis personalas dažniausiai vertinamas pagal turimas kompetencijas ar fizinį pasirengimą, o ne pagal asmenines savybes.

Daugelyje šalių egzistuoja ir senėjimo problema, todėl darbdaviai yra kur kas labiau linkę investuoti į darbuotojų gerovę – dėl šios priežasties užsienyje padirbėję techniniai darbuotojai dažniausiai nebenori ieškotis panašaus darbo Lietuvoje. Tuo tarpu mūsų šalyje didžiausias techninio personalo poreikis kyla dėl to, jog daugelis šių sričių specialistų mieliau renkasi darbą svetur.

Panašu, jog techninių darbuotojų paklausa egzistuoja ir Lietuvoje, ir užsienyje, tačiau darbo sąlygos ir atlyginimas gali gerokai skirtis, todėl ieškant geriausio varianto, vertėtų įvertinti savo galimybes ir lūkesčius – tikėtina, jog pasirinkimo laisvę šiuo klausimu tikrai turėsite.